Tunisas

E-kaina.lt

Lankytinos vietos Tunise

Lankytinos vietos Tunise

Kartaginos miestas

Finikiečių įkurtas miestas - Tunise, vėliau tapęs Viduržemio jūros prekybos centru. Įkurta 825 m. pr. m. e. Ypač Kartagina sustiprėjo apie IV a. pr. m. e. Kartaginos miestas paskelbtas nacionaliniu paminklu.Tai miestas kur stovi imerijos griuvėsiai po atvira saule apsupti laukinių gėlių. Čia jus galėsite pamatyti pėdsakus iš Pūnu ir Romos imperijos laikų: vonias, pirtis, būstus, šventyklas ir Kartaginos karinį jūrų uostą.

Sidi Bou Saidas

Tai baltos ir mėlynos spalvos išmargintas kaimas, išsidėstęs ant uolos su vaizdu į Tuniso įlanką. Šio miestelio spalvos primena Kretoja įsikūtęs miestelis Santotinis. Legenda pasakoja, jog Saint-Louis atvyko į karą ir jis įsimylėjo Berberų princesę. Pakeitus jo vardą jis tapo šio kaimo globėju, kur gyveno džiaugsmingą ir taikų gyvenimą. Apsilankius Sidi Bou Said ir pamačius šio miestelio žavesį ši istorija, pasakojama legendoje, gali pasirodyti labai logiška ir įtikinama.

Sidi bou Said

Duga

Dougga - senovės romėnų miestas Šiaurės Tunise, 65 hektarų archeologiniame plote. Šis miestelis buvo įtrauktas į UNESCO Paveldo sąrašą 1997 metais, nes jis labiausiai išlikęs senovės romėnų miestelis. Miestas buvo apsaugotas nuo šiuolaikinės urbanizacijos. Miestas gerai išsilaikė dydžiu, čia gausu paminklų, miestas turtingas savo istorija. Pūnu – Libijos mauzoliejus, kapitolijus, teatras, Saturno ir Juno šventyklos.

Douggos miestelis